6 najdziwniejszych samochodów świata

Zagłębiając się w niego bardziej, można jednak odnaleźć auta, których istnienia nigdy byśmy nawet nie podejrzewali. Kilka z tych najdziwniejszych aut na świecie prezentujemy w poniższej liście.

1. Peel Trident

Szukając najdziwniejszego auta na świecie, łatwo zanurzyć się w fantazji rodem z kreskówek. O dziwo właśnie ta może leżeć odpowiedź. Peel Trident jest bowiem jednym z najdziwniejszych samochodów świata, a wyglądem przypomina pojazd latający, widoczny w kreskówce Jetsonowie. Jest to również jeden z najmniejszych samochodów na świecie, a waży zaledwie 90 kg. Jest to również jeden z najdziwniejszych pojazdów świata, ponieważ dość trudno go prowadzić. Posiada on 3 koła, przy czym dwa z przodu. Powoduje to dość łatwe przewracanie się samochodu na zakrętach.

2. Fiat Multipla

Jest to jeden z najdziwniejszych samochodów na świecie głównie ze względu na jego wygląd. Ten multivan włoskiego producenta wyposażony został również w sześć foteli. Oznacza to, że Fiat Multipla posiada 3 pełnowymiarowe fotele przednie. Jednak głównym powodem, dla którego model ten może być uznany za najdziwniejsze auto świata, są jego światła przednie. Jest ich 6, a najbardziej rzucające się w oczy są dwa górne na dodatkowej listwie. Multipla jest również jedną z odpowiedzi na pytanie, jakie auto zostało uznane za najbrzydszy samochód świata, właśnie ze względu na tę specyficzną konfigurację.

3. Amphicar Model 770

Szukając najdziwniejszego auta na świecie, nie można zapomnieć o pływającym samochodzie Amphicar. Jest to tak zwana amfibia, czyli pojazd wielozadaniowy, zdatny do prowadzenia na lądzie oraz w wodzie. Jest to dobry kandydat na najdziwniejszy samochód na świecie, ponieważ amfibie wykorzystywane są w głównej mierze do celów militarnych. Pojazd cywilny tego typu może się więc okazać dość niezwykły.

4. Tata Magic Iris Van

Pojazd ten najlepiej porównać z rikszą samochodową. Iris to szczególnie małych rozmiarów van, wyposażony w silnik spalinowy o pojemności 0,6L. Może on konkurować o tytuł najdziwniejszego pojazdu świata głównie z powodu, iż jego głównym celem jest konkurowanie z innymi auto-rikszami. Jego niestandardowy wygląd mógłby skutecznie przykuć uwagę na europejskich drogach.

5. Scamp

Scamp to elektryczny mikrosamochód. Samo w sobie nie jest to zbyt nadzwyczajne, ale ten model produkowany już w latach 60. XX wieku. Ten jeden z najdziwniejszych samochodów świata mógł osiągnąć do 58 km/h, a na maksymalnie naładowanych akumulatorach mógł przejechać oszałamiające 28 kilometrów.

6. Leyat Hélica

Leyat Hélica, to jeden z najdziwniejszych samochodów na świecie, głównie ze względu na to, że do jazdy wykorzystuje śmigło. Pojazd ten wyposażony był w rzędowy silnik dwucylindrowy, dzięki któremu osiągał do 70 km/h.

Szukając więc odpowiedzi na pytanie, jakie jest najdziwniejsze auto na świecie, można natknąć się na bardzo specyficzne konstrukcje. Od najmniejszych samochodów na świecie, po te o najbardziej kontrowersyjnym wyglądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *