Jakie auto zostało uznane za najbrzydszy samochód świata?

Projektanci z branży motoryzacyjnej od wielu lat walczą między sobą o czołowe pozycje na rynku i starają się o to, by ich samochody były obiektem zainteresowań największej ilości klientów. Próby przyciągnięcia uwagi konsumentów odbywają się za pośrednictwem wprowadzania najnowszych funkcji i zastosowywania nowoczesnych technologii, ale również coraz ciekawszych projektów nadwozia. Znamy jednak przypadki, gdy producentów nieco poniosło i wypuścili seryjnie model, który nie przyjął się, nawet w oczach największych fanów marki. Na przykład?

Austin-Healey Sprite Mk1 1958-1961

To auto już na pierwszy rzut oka wywołuje niekontrolowany uśmiech. Nic dziwnego, skoro jego wygląd przypomina nieco bohaterów słynnej produkcji Disneya pt. „Auta”. Ten uroczy roadster jest niewielki, ponieważ ma jedynie około 3,5 metra długości. Pierwsza generacja miała przednie światła osadzone nienaturalnie blisko siebie, co w połączeniu z grillem wywoływało skojarzenia z uśmiechniętym płazem, dlatego właśnie samochód ten nazywano ”żabą”.

Najbrzydszy samochód Fiat Multipla 1998-2005

W rankingu poświęconym najbrzydszym samochodom świata nie mogłoby zabraknąć tego włoskiego „dzieła”. Pierwsze egzemplarze wypuszczono w 1998 roku. Fiat najwidoczniej bardzo chciał dać drugie życie Multipli z lat 60. i 70. natomiast wyszło, jak wyszło. Swoim wyglądem samochód nie zachęcał potencjalnych klientów, co skutkowało słabymi wynikami sprzedaży. W 2008 roku pewien chiński koncern kupił licencję do Multipli i zaczął produkować własne modele.

Scion xB 2004-2007

Wśród japońskich modeli możemy znaleźć wiele takich, które kwalifikowałyby się na listę najbrzydszych samochodów świata. Wszystko przez to, że w kraju kwitnącej wiśni bardzo popularne są auta przypominające „jeżdżące pudełka”. Scion to marka Toyoty, która została stworzona z celem podbicia rynku amerykańskiego. Ten crossover jest niewielki, a mimo to swoim kształtem przypomina nieco bardziej autobus, aniżeli samochód osobowy. Jeśli chodzi o sprzedaż, to można się domyśleć, że Scion nie osiągnął spektakularnego sukcesu.

Samochód osobowy Nissan S-Cargo 1989-1992

Minivan od Nissana został stworzony pod wpływem inspiracji ówcześnie produkowanymi samochodami dostawczymi marki Citroen. Pomysł stworzenia naprawdę małego vana, który osiąga około 3,5 metra długości, niestety nie przyniósł marce wielu korzyści, ponieważ S-Cargo spotkał się z dużą falą krytyki. Niezbyt dobre przyjęcie tego modelu sprawiło, że Nissan szybko wycofał się z jego produkcji.

Najbrzydszy polski samochód — FSO Polonez Truck Roy

Każdy z nas chociaż raz widział ten model Poloneza. Ten samochód oczywiście jest produkcji polskiej, jednak nie wydaje się, by był to powód do dumy. Produkowany był przez dosyć długi czas, bo w latach 1988-2003. Samochód ten wygląda nieco jak połączenie pospolitego, osobowego poloneza z małym samochodem dostawczym. Połączenie to jednak nie jest ani trochę przyjemne dla oka. Mimo to, do dzisiaj często możemy zobaczyć ten kolekcjonerski model.

2 myśli na temat “Jakie auto zostało uznane za najbrzydszy samochód świata?

  1. Jestem zaskoczona, że nie ma w tym zestawieniu multipli 😛
    A tak na poważnie – trochę brakuje fotek tych aut, fajnie byłoby sobie zobaczyć bez googlowania

    1. Multipla to najwspanialszy samochód na świecie! Oryginalny design i pojemny, mało który samochód może się pochwalić tym co ma multipla 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *