Wirtualny alkomat – co to jest? Jak działa wirtualny alkomat?

Ewentualny kac to nie jedyna z przykrych konsekwencji jakie mogą Cię spotkać po wypiciu kilku głębszych, dlatego po spożyciu alkoholu powinieneś przebadać stan trzeźwości. W sieci możesz skorzystać z internetowego alkomatu, jednak zanim następnego ranka po imprezie usiądziesz za kierownicą przeczytaj czym jest i jak działa wirtualny alkomat.

Wirtualny alkomat – co to jest?

Nawet jeśli po szalonej imprezie nie odczuwasz dolegliwości dnia następnego przed wyjściem do pracy powinieneś zweryfikować swój stan trzeźwości. Niektórzy kierowcy wykorzystują metodę „na skróty” i zamiast przeprowadzić badanie na profesjonalnym sprzęcie przeznaczonym do sprawdzania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu decydują się na alkomat wirtualny. Musisz jednak wiedzieć, że idąc na łatwiznę musisz liczyć się z katalogiem nieprzyjemnych skutków takiego badania.

Internetowy alkomat to jedynie matematyczny algorytm, który podaje poziom alkoholu w Twoim organizmie wyłącznie na podstawie wyliczeń. To rodzaj kalkulatora, który po wprowadzeniu określonych parametrów podaje tak naprawdę fikcyjną zawartość alkoholu we krwi.

Jak działa wirtualny alkomat?

Dostępny w sieci wirtualny alkomat opiera swoje działanie na podanych przez Ciebie informacjach.  Funkcją internetowego narzędzia jest określenie stanu trzeźwości na podstawie danych, które wprowadzasz zgodnie z instrukcją obsługi.

wirtualny alkomat

Poszczególne urządzenia tego typu różnią się między sobą zakresem informacji jakich musisz udzielić. Niektóre uwzględniają jedynie podstawowe parametry jak wiek, płeć, masa ciała, wzrost, czas kiedy rozpocząłeś spożycie alkoholu oraz czas zakończenia picia. Inne mają bardziej rozbudowany zakres wskaźników, na podstawie których wykonywane jest obliczenie. Musisz wprowadzić dodatkowo rodzaj sylwetki, uwzględnić jak Twój organizm metabolizuje trunki wyskokowe, wprowadzić informację na temat ilości i rodzaju spożytych pokarmów podczas spożycia.

Niektóre alkomaty wirtualne pozwalają zmienić zawartość procentową wypitych napojów, standardowe 5% w przypadku piwa czy 40% w przypadku wódki możesz zamienić na realną wartość. Dostępny w internetowej aplikacji matematyczny algorytm wylicza na podstawie wszystkich podanych parametrów ile promili krąży jeszcze w Twoim krwioobiegu.

Czy warto korzystać z internetowego alkomatu?

Jeżeli po wczorajszej imprezie chcesz skorzystać z wirtualnego alkomatu i na podstawie uzyskanych wyliczeń zamierzasz usiąść za kierownicą powinieneś liczyć się z całym katalogiem przykrych konsekwencji.

Pamiętaj, że zamierzeniem twórców internetowego alkomatu są jedynie orientacyjne wyliczenia, które nie mają żadnego pokrycia z rzeczywistym stanem. Wyniki takiego urządzenia nie są w żadnej mierze miarodajne, przede wszystkim dlatego, że nie jest możliwe określenie w jakim czasie alkohol zostanie zneutralizowany przez Twój organizm.

Na metabolizm alkoholu wpływa wiele czynników o charakterze indywidualnym, m.in. stopień aktywności fizycznej, przyjmowane leki, schorzenia, rodzaj diety. Dlatego zawsze kiedy masz wątpliwości co stanu zawartości alkoholu w organizmie poddaj się badaniu profesjonalnym alkomatem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *