Epidemia koronawirusa wpłynęła na wiele branż, w tym motoryzacyjną oraz turystyczną. Zmienia się zakres i sposób wykonywania usług, a także… ich ceny. Jak to wygląda w przypadku wypożyczalni aut w Warszawie? Czy wprowadzone zostały procedury mające na celu ochronę klientów przed zarażeniem?
- Czy wynajem auta jest bezpieczny?
- Wypożyczalnia aut a koronawirus – dezynfekcja, bezkontaktowy wynajem aut
- Jak wynająć samochód w czasie pandemii?
Czy wynajem auta jest bezpieczny?
Choć przez kilka miesięcy istniały zalecenia, aby ograniczyć przemieszczanie się poza domem, wiele osób nie miało wyboru – praca, delegacje czy inne obowiązki zmuszały ich do podróżowania, nierzadko wynajętym autem. Czy jest to bezpieczne?
Podczas wynajmu samochodu pojawia się ryzyko, że jego poprzedni użytkownik był nosicielem koronawirusa. Wypożyczalnie aut jednak uspokajają – wiele z nich, już od stycznia, wprowadziło dodatkowe procedury dotyczące wynajmu, w tym obowiązkową dezynfekcję pojazdu, wymianę filtrów, czasami także ozonowanie. Co więcej, umożliwiają bezkontaktowe wypożyczenie samochodu, o czym będziemy jeszcze wspominać.
Jak widzisz, dąży się do tego, aby zachować jak największe bezpieczeństwo. Widoczne jest to w szczególności w Warszawie, gdzie mimo wielu ograniczeń mieszkańcy oraz osoby przebywające w stolicy często i tak potrzebują auta na kilka, kilkanaście dni. Warto też zauważyć, że w ostateczności wynajem pojazdu jest mniejszym ryzykiem, niż podróż komunikacją miejską.
Wynajęcie samochodu z wypożyczalni w Warszawie, np. wypozyczalnia-aut24.pl, wcale nie musi być zagrożeniem w czasie epidemii koronawirusa, wystarczy przestrzegać nowych zasad. A jakich?
Wypożyczalnia aut a koronawirus – dezynfekcja, bezkontaktowy wynajem aut
Wypożyczalnie aut w Warszawie i w innych miastach w Polsce, w trosce o swoich klientów, wdrażają zalecania Ministerstwa Zdrowia oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Pojazdy są dokładnie czyszczone po oddaniu przez każdego klienta. Oprócz tego dezynfekowane są te elementy, których najczęściej dotykają kierowcy, czyli kierownica, dźwignia skrzyni biegów, pasy bezpieczeństwa, klamki wewnętrzne i zewnętrzne, manetki kierunkowskazów i wycieraczek, a także kluczyki do auta.
Sprawdzany jest układ ogrzewania i klimatyzacji, wymieniane są filtry. Wypożyczalnie zalecają też klientom, aby nie korzystali z zamkniętego obiegu powietrza. Niektóre z firm oferują bezkontaktowy wynajem pojazdu oraz dostarczają go pod adres wskazany przez klientów, aby nie narażać ich na konieczność dojazdu taksówką czy komunikacją miejską. W biurach stacjonarnych dezynfekowane są najczęściej użytkowane powierzchnie, a ich pracownicy stosują środki ochrony osobistej.
Czy to wszystko wpływa na cenę usługi? Obecnie często można spotkać się z tym, że wypożyczalnie aut obniżają ceny oraz wprowadzają rabaty, zniżki, aby zachęcić do skorzystania z oferty. Prognozuje się jednak, że wraz ze zniesieniem ostatnich obostrzeń oraz otwarciem granic, ceny w branży turystycznej podskoczą. Dlatego, jeśli wiesz, że będziesz potrzebować samochodu, warto zarezerwować go już teraz.
Jak wynająć samochód w czasie pandemii?
Na koniec jeszcze kilka słów o tym, jak wypożyczyć auto. Nie musisz wcale udawać się do siedziby firmy – wystarczy, że sprawdzisz dostępne pojazdy na stronie internetowej, po czym zarezerwujesz wybrany termin telefonicznie lub mailowo. W ten sposób możesz ustalić wszystkie szczegóły, a pracownik wypożyczalni poinformuje cię, jak sfinalizowane zostaną wszystkie formalności, takie jak podpisanie umowy, przedstawienie niezbędnych dokumentów oraz dokonanie płatności.
Każda wypożyczalnia stosuje nieco inne procedury, dlatego najlepiej dopytać się o to przed dokonaniem rezerwacji.
Wypożyczałam auto w epoce korony i przyznam, że była to dla mnie duża ulga. Nie czułam się super bezpiecznie, jeżdżąc komunikacją miejską, a autko wygodne i bezpieczne;)