W co wyposażony jest najbezpieczniejszy samochód świata?

Wybór jednego najbezpieczniejszego samochodu świata nie jest taki prosty. Każdy z producentów stara się sprostać rosnącym standardom, więc wszystko zależy od przyjętych kryteriów oceny. Przy szukaniu bezpiecznego samochodu, warto jednak przyjrzeć się najnowszym w danym czasie rankingom oraz przeanalizować, w co wyposażony jest samochód aktualnie uchodzący za najbezpieczniejszy.

Jaki jest najbezpieczniejszy samochód świata?

Według stowarzyszenia Euro NCAP nowy model Mercedesa wypadł najkorzystniej z wszystkich innych analizowanych samochodów 2021. roku. Można więc stwierdzić, że spośród wszystkich innych pojazdów branych pod uwagę, to Mercedes EQS jest najbezpieczniejszym samochodem świata na rok 2021.

Mercedes EQS to jeden z najnowszych modeli tego znanego niemieckiego producenta. Jest to samochód elektryczny, którego zasięg wynosi około 747 km na pełnym naładowaniu. Sprawia to więc, że oprócz tego, iż jest to bezpieczny samochód, jest on również praktyczny. Całości dopełnia tu również zastosowanie systemu szybkiego ładowania. Według szacunków producenta, do naładowania samochodu może wystarczyć 31 minut.

Wyposażenie najbezpieczniejszego samochodu świata

Warto jednak przyjrzeć się elementom, dzięki Mercedes EQS uzyskał status najbezpieczniejszego samochodu z wszystkich kandydujących. Jednym z głównych elementów wyposażenia poprawiającego bezpieczeństwo jest tu skrętna tylna oś. Dzięki możliwości skrętu tylnej osi do 4,5 stopnia samochód może lepiej trzymać się drogi. Oprócz komfortu jazdy poprawia to również bezpieczeństwo podczas przejażdżki przez zwiększenie stabilności i zwinności pojazdu.

Uznany za najbezpieczniejsze auto EQS może również posiadać pakiet wspomagający prowadzenie. Jest to system, który częściowo może zautomatyzować jazdę, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo.

Bezpieczne samochody powinny również zapewniać dobre dostarczanie energii na koła pojazdu. EQS realizuje to założenie, wykorzystując napęd na 4 koła. Dzięki temu prowadzenie samochodu może wydać się bardziej pewne, a tym samym bezpieczniejsze.

Jednak szczególnym elementem wyposażenia, które mogło przesądzić o tym, że EQS uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych samochodów świata, są jego cyfrowe światła LED.

Jak działa najbezpieczniejszy samochód świata?

Poprawiające bezpieczeństwo samochodu cyfrowe światła LED są dość intrygujące, a ich działanie przypomina momentami ekran gry komputerowej. Otóż system, w który wyposażony jest jeden z najbezpieczniejszych samochodów świata, polega na automatycznym rozpoznawaniu zagrożenia na drodze oraz przekazywaniu tych informacji na bieżąco kierowcy. System może przypominać doznania z gier wideo, ponieważ bieżące komunikaty wyświetlane są przez światła bezpośrednio na drodze.

Takim sposobem, kiedy system stwierdzi, że kierowca zaczyna przekraczać wyznaczoną granicę jezdni, przed maską pojawi się komunikat w postaci strzałki. Elementem, który w największym stopniu sprawia, że jest to jeden z najbezpieczniejszych samochodów świata, jest fakt, iż aktywny system samodzielnie wykrywa pieszych na jezdni. Po dokonaniu podobnego odkrycia, przed maską pojawi się korespondujący sygnał wizualny, a następnie sugestia wyminięcia pieszego.

Jak więc widać, wyposażenie jednego z najbezpieczniejszych samochodów świata skupia się w głównej mierze na komforcie jazdy oraz bezpieczeństwie na drodze. Na szczególną uwagę zasługują tu jednak systemy, które nie tylko pomagają kierowcy, ale zabezpieczają również zdrowie pieszych.

Jedna myśl na temat “W co wyposażony jest najbezpieczniejszy samochód świata?

  1. Bardzo fajny artykuł, jak ktoś się boi jeździć samochodem, to zdecydowanie powinien zainwestować w taki samochód, kóy jest dbrze przemyślany pod kątem bezpieczeństwa. Zawsze to mniej stresu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *