Ile kosztują najtańsze samochody na świecie?

Samochody są jednym z najdroższych zakupów, więc wielu z Was zastanawiało się pewnie kiedyś, ile kosztuje najtańszy samochód świata. Wiedzieliście, że istnieją auta, których cena na rynku pierwotnym nie przekracza 10 tysięcy dolarów? W tym artykule przedstawimy Wam listę najtańszych samochodów na świecie.

Tata Nano – od 2500 dolarów

Tata Nano był przez lata najtańszym autem na świecie. Produkowany w Indiach, mały samochód miał pojemność 624 cm3 i był w stanie pomieścić do 4 osób. Niestety, Tata Nano nie jest już produkowany od 2019 roku.

Datsun redi-GO – od 4600 dolarów

Datsun redi-GO to kolejne indyjskie auto, który można kupić za mniej niż 5000 tysięcy dolarów. Mimo małych gabarytów i niskiej ceny samochód redi-GO pomieści nawet do 5 osób i jest napędzany silnikiem o pojemności 0,8 l lub 1,0 l. Datsun redi-GO jest przede wszystkim popularny w Indiach i w innych krajach azjatyckich i afrykańskich.

Suzuki Alto – od 4800 dolarów

Suzuki Alto to mały samochód z Japonii, który zyskał dzięki swojej cenie popularność na całym świecie. Mieści do 4 osób i jest napędzany silnikiem o pojemności 0,8 l. Jako jeden z najtańszych samochodów na świecie, Suzuki Alto jest bardzo popularny w krajach azjatyckich.

Bajaj Qute – od 5300 dolarów

Bajaj Qute to kolejny samochód z Indii, którego nie sposób spotkać na europejskich drogach. Napędzany silnikiem o pojemności 216 cm3 Bajaj Qute, to następna z propozycji mających na celu jedynie przewieźć kierowcę z punktu A do punktu B, przy najniższych możliwych kosztach.

Geely Panda Mini EV – od 5700 dolarów

Geely LC to chiński pojazd, który można kupić za naprawdę niewielką sumę. Nie tylko jednak cena samochodu wpływa na jego ogromną popularność na chińskim rynku. Przez duży stopień przeludnienia w kraju, wielu Chińczyków szuka możliwie jak najmniejszego auta, celem ułatwienia sobie przemieszczania się i parkowania w zatłoczonych miastach.

Dacia Logan – od 6990 dolarów

Dacia Logan to budżetowy sedan z Rumunii, który zyskał bardzo dużą popularność w Europie. Za jego sukcesem komercyjnym stoi wiele rozwiązań, których nie oferują inne pojazdy w tym budżecie. Dacii udało się przy tym modelu uzyskać niski koszt produkcji, jak i niską cenę rynkową, nie ujmując przy tym tak skrajnie komfortowi jazdy, jak w przypadku niektórych modeli innych producentów na naszej liście. Logan stanowi więc idealne rozwiązanie dla osób, które chcą dostać od samochodu jak najwięcej, za jak najmniejszą cenę.

Chery QQ – od 7870 dolarów

Chery QQ jest autem z Chin, które zostało zaprojektowane jako auto miejskie niskiej cenie i koszcie eksploatacji. Ten mały samochód jest w stanie pomieścić do 5 osób i jest napędzany silnikiem o pojemności 1,1 l. Chery QQ sprzedaje się w dużych nakładach w Chinach, oraz w innych krajach azjatyckich i afrykańskich.

Renault Kwid – od 8000 dolarów

Kwid to propozycja od Renault wypuszczona jedynie na rynek Indyjski. Producent zapewnia, że jest to najbardziej przestronny samochód w tej klasie. Jest to również najtańszy samochód marki renault na rynku, z ceną zaczynającą się już od 8000 dolarów. Auto mierzy 3,68 m długości oraz 1,58 m szerokości i zasila je jednostka 0,8 litra.

Chevrolet Spark – od 14595 dolarów

Chevrolet Spark to jedyny amerykański samochód, którego cena nie przekracza 15 tysięcy dolarów. Może nie jest to tak niska kwota jak w przypadku innych pojazdów na naszej liście, jest to jednak najtańsze auto produkowane w Ameryce. Warto też zwrócić uwagę, że mimo bardzo małych gabarytów, auto prowadzi się wyjątkowo stabilnie. Chevrolet Spark cieszy się ogromną popularnością w Ameryce Północnej i Południowej, ale także w Europie.

Kia Picanto – od 16290 dolarów

Kia Picanto to najtańszy samochód produkowany w Korei Południowej. Jest to najmniejszy model spośród produkowanych przez Kię samochodów. Mimo niewielkich gabarytów i niskiej ceny Picanto nie brakuje efekciarskiego stylu i wielu możliwości konfiguracji wnętrza.

Powyższa lista pokazuje, że można kupić samochód za naprawdę niską cenę, choć wiąże się to zazwyczaj z pewnymi kompromisami. Wiele z tych pojazdów jest małych, co może być problematyczne dla osób z rodziną lub potrzebujących większej przestrzeni. Ponadto niektóre z tych aut są produkowane w krajach o słabej reputacji w zakresie bezpieczeństwa samochodowego i jakości produkcji.

Warto również pamiętać, że tanie samochody mogą wiązać się z wyższymi kosztami utrzymania, a także z mniejszą wartością odsprzedaży. Niemniej jednak, dla osób, które szukają taniego i prostego w prowadzeniu samochodu, rynek ma sporo do zaoferowania.

Jedna myśl na temat “Ile kosztują najtańsze samochody na świecie?

  1. Panda to jest dziwak wśród aut 😀 To autko tak śmiesznie wygląda, no nie mogę się na niego napatrzeć 😀 szkoda, że ceny najtańszych aut nie są podane w złotókach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *