Jakie usługi, oprócz mycia auta, oferuje myjnia ręczna samochodów?

Myjnie ręczne to właściwie jedyne miejsce, gdzie można liczyć na jak najdokładniejsze umycie samochodu. Oferują one szeroką paletę usług od polerowania karoserii, czyszczenia tapicerki po woskowanie. Środki do tego używane, są bardzo profesjonalne i raczej nie znajdziemy ich w zwykłych sklepach. Warto wiedzieć, że zakres usług w myjniach ręcznych nie ogranicza się tylko do zwykłego mycia samochodu. Sprawdź, co jeszcze, mogą zaoferować myjnie ręczne.

Zalety myjni ręcznej

Myjnie automatyczne są szybkie i tanie, jednak nie tak dokładne, jak myjnia ręczna. Każdy esteta i miłośnik własnego samochodu chce, aby było one dopieszczone w każdym szczególe. Jeżeli zależy mu na kompleksowym czyszczeniu auta, uwzględniającym nawet najtrudniejsze zakamarki, to zdecydowanie powinien wybrać myjnię ręczną. Oprócz standardowych usług jak mycie, nabłyszczanie karoserii, myjnia ręczna to też pranie tapicerki czy mycie silnika (top-autoserwis.pl). Samochodem zajmuje się wykwalifikowany personel, który przed rozpoczęciem pracy ocenia, jakie czynności należy podjąć, aby jak najdokładniej wyczyścić auto. Odpowiednio dobierane są rodzaje wykorzystywanych później środków czyszczących, które są bezpieczne dla określonego rodzaju karoserii czy tapicerki.

Mycie w myjni ręcznej jest odrobinę droższe, niż w myjni automatycznej jednak zdecydowanie płynie z tego więcej korzyści. Z pewnością nie należy martwić się o zniszczony lakier czy pozostawione smugi, co jest powszechnym problemem w przypadku myjni automatycznych. Ponadto, pozostawienie samochodu w myjni jest wygodne, ponieważ auto oddawane jest o ustalonej godzinie, a w międzyczasie można załatwić swoje sprawy.

Samochód w myjni

Jakie inne usługi oferuje myjnia ręczna?

Profesjonalne ręczne myjnie samochodowe, oprócz standardowego czyszczenia, specjalizują się również w myciu trudnodostępnych miejsc takich jak nadwozie, podwozie czy silnik. Do tego dochodzi także pranie tapicerki z odkurzaniem czy usługi woskowania nadwozia, polerowanie lakieru i zabezpieczanie go powłoką teflonową pozwalającą na utrzymanie czystości na dłużej. Jeśli będziemy mieć szczęście i trafimy na myjnię, w której dodatkowo przeprowadzane jest odgrzybianie, dezynfekcja, ozonowanie wnętrza auta, czyszczenie antyalergiczne czuł neutralizacja zapachów, to każdy miłośnik czterech kółek będzie się czuł w takim odpicowanym samochodzie jak w niebie.

Warto szukać myjni mający tak szeroki zakres usług, ponieważ to bardzo dobrze wpływa na komfort jazdy oraz pracę samego samochodu. Przykładowo mycie nadwozia, zwłaszcza zimą będącą najbardziej obciążającą dla pojazdu porą roku, pozwoli długo cieszyć się sprawnym samochodem. Brudne nadwozie nie tylko rzuca się w oczy, co jest bardziej podatne na powstawanie rdzy. To samo dotyczy mycia silnika. Mając czysty silnik, łatwiej jest dostrzec wszelkiego rodzaju wycieki. Tego typu usterkę można wówczas niezwłocznie zgłosić do mechanika i jak najszybciej naprawić. Poza tym czysty i zadbany silnik lepiej oraz wydajniej pracuje.

Jedna myśl na temat “Jakie usługi, oprócz mycia auta, oferuje myjnia ręczna samochodów?

  1. Nigdy nie oddawałam auta do myjni ręcznej. Jednak jest teraz w takim stanie, że będę musiała o tym pomyśleć. Cieszę się, że da się to tak kompleksowo załatwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *