Jakie samochody Polacy kupują z zagranicy?

Polacy chętnie sprowadzają samochody z zagranicy, ponieważ można w ten sposób taniej upolować popularne modele znanych marek lub wręcz przeciwnie – klasyki, które nawet na europejskim rynku są trudnodostępne. A które z nich cieszą się największą popularnością w naszym kraju?

1. Mercedes

Mercedes to już synonim auto bezpiecznego, bezawaryjnego lecz przede wszystkim, luksusowego. To wszystko ma jednak swoją cenę, która sprawia, że niektóre modele bardziej opłaca się sprowadzić z zagranicy, niż kupować w polskim salonie, czy w serwisie ogłoszeniowym. Najwięcej tych aut pochodzi z Niemiec, aczkolwiek Mercedesy sprowadza się też z Japonii (https://motoego.pl). Przy czym te rzadsze modele nie często wyszukiwane są na własną rękę, często zleca się to specjalistycznym firmom, które pobierają prowizję za przeprowadzenie całego procesu.

2. Volkswagen

Mercedes króluje w klasie aut luksusowych, a przecież nie tylko takie są sprowadzane z zagranicy. Zresztą wydaję nam się, że nikogo nie zdziwi obecność Volkswagenów w tym zestawieniu. Nie będziemy też oryginalni, pisząc, że najczęściej przyjeżdżają do Polski z Niemiec.

A które modele wiodą prym? Polacy najchętniej sprowadzają Volkswagena Golfa oraz Volkswagena Passata. W rankingach często pojawia się także Volkswagen Polo, aczkolwiek ten nie cieszy się już tak dużą popularnością.

3. Audi

Audi plasuje się w czołówce, jeśli chodzi o samochody sprowadzane do Polski. Przy czym, co ciekawe, chodzi o jeden, konkretny model, czyli o Audi A4, który zwykle jest jeszcze chętniej kupowany, niż m.in. Golf. Nas to zresztą nie dziwi, ponieważ sedan ten jest bardziej reprezentacyjny, luksusowy, a przy tym – przystępny cenowo (a przynajmniej w Niemczech, w polskich salonach jest z tym różnie). Dodatkowo często na zagranicznym rynku wtórnym można znaleźć bardzo dobrze zachowane modele, z niskim przebiegiem.

A jeśli nie uda ci się upolować A4 w korzystnej cenie, rozejrzyj się jeszcze za Audi A3 oraz Audi A6, bo jak głoszą plotki, to również jedne z najchętniej sprowadzanych aut z zagranicy.

4. BMW

Nie da się ukryć, że w naszym zestawieniu dominują niemieckie marki. Chociaż, jeśli chodzi o BMW, to często nie są one sprowadzone z Niemiec, lecz z Japonii (rzadsze, przede wszystkim sportowe modele), a także z Anglii. Sprowadzanie aut z Wielkiej Brytanii zresztą cieszy się coraz większym zainteresowaniem, odkąd zniesiono obowiązek przekładania kierownicy. Chociaż nie oznacza to, że „anglika” nie trzeba będzie dopasować do polskich warunków, aczkolwiek nie są to już takie koszty, jak jeszcze kilka lat temu. Można też zauważyć, że polscy kierowcy najchętniej poszukują BMW serii 3 w atrakcyjnych cenach.

5. Opel

Opel Astra, Opel Corsa, Opel Vectra, Opel Meriva – te modele marki Opel są bardzo chętnie kupowane w zagranicznych salonach, czy od prywatnych właścicieli. Tutaj decyduje przede wszystkim ich wygoda oraz bezawaryjność, co sprawia, że większość samochodów pochodzi z rynku wtórnego. Aczkolwiek warto zauważyć, że o ile Polacy często decydują się na nowego Mercedesa, czy BMW, to już sprowadzane do Polski auta marki Opel zwykle mają kilka lat.

2 myśli na temat “Jakie samochody Polacy kupują z zagranicy?

  1. Stawiam na Volkzwageny i Mercedesy. Zwłaszcza te produkowane przed 2000 nie zepsują się po kilku latach użytkowania i posłużą nam dłużej. Szczególnie ogórki:)

  2. Zdecydowanie wole BMW. Są praktyczniejsze, eleganckie i stylowe. Już nie jedną kobietę nim wyrwałem haha! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *