Samochody do 10 000 zł – jakie tanie auto używane warto kupić?

Rynek używanych samochodów w Polsce ma się całkiem nieźle. Niektóre modele mogą służyć jeszcze przez wiele lat, nawet jeśli nie kosztowały tyle co mieszkanie w średniej wielkości mieście. Będąc początkującym kierowcą, lepiej pomyśleć o używanym samochodzie. Wystarczające będzie nawet takie do 10 000 zł. Jakie samochody osobowe w tej cenie warto sprawdzić?

Audi A4

W czołówce aut używanych do 10 000 zł znajduje się Audi A4. Ten niemiecki samochód osobowy produkowany był w latach 1994 – 2001 i wciąż jest często spotykany na polskich drogach. Jaki jest tego powód? Przede wszystkim mała awaryjność. Model ten oceniany jest jako samochód wytrzymały, z bardzo dobrą elektryką, napędem i silnikiem. To, co może się w aucie przydarzyć, to awaria zawieszenia.

BMW Serii 3

BMW Serii 3, znane też pod nazwą E46, to kolejny model, który można kupić do 10 000 zł, niektóre z nich być może będą wymagały nakładu finansowego, jednak według niektórych mechaników, warto w nie zainwestować. Samochód ten produkowany był w latach 1998 – 2007. To, co najczęściej się w aucie psuje, koncentruje się wokół układu napędowego. Pozostałe oceniane są bardzo dobrze, np. elektryka, zawieszenie, silniki, karoseria. Ewentualne usterki dotyczą turbosprężarek, podpór wału napędowego, łańcucha rozrządu.

Volkswagen Golf IV

Model ten produkowano w latach 1997 – 2006 i wciąż jest często wybierany przez kierowców, którzy poszukują niedrogiego, używanego auta do jazdy miejskiej. Dostępny jest w wersji hatchback lub kombi. Golf IV jest bardzo popularny z uwagi na niezawodność, tanie części samochodowe i wysoki komfort jazdy. Model ten otrzymuje wysokie noty pod względem układu napędowego, zawieszenia, elektryki i karoserii. Usterki, jakie mogą się pojawić w tym samochodzie, dotyczą ABS, podnośników szyb, skrzyni biegów czy turbosprężarki.

Skoda Fabia I

Skoda Fabia I generacji również jest w czołówce polecanych samochodów używanych do 10 000 zł. Ten niewielki hatchback produkowany był od 1999 do 2008 roku i zyskał opinię wyjątkowo wytrzymałego auta. Wśród zalet tego modelu wymienia się jeszcze niskie koszty eksploatacji, dostępność do tanich części zamiennych, stosunkowo niewiele usterek. Jeśli jakieś awarie się pojawiają, dotyczą systemu wspomagania kierownicy, sprzęgła, zawieszenia i łączników stabilizatora.

Opel Corsa C

Polecany jest również samochód Opel Corsa C. To niewielkie auto, które najlepiej sprawdza się do jazdy miejskiej. W Polsce model ten cieszy się sporą popularnością. Głównie dlatego, że jest mało awaryjny, dostępne części zamienne nie są drogie, koszty eksploatacji nie są wysokie. Pojawiające się w samochodzie usterki dotyczą najczęściej przepływomierza powietrza, cewek zapłonowych, skrzyni biegów, zaworu EGR, pompy paliwowej i łańcucha rozrządu. Jeżeli chodzi o silnik, najlepiej wybierać modele benzynowe o pojemności 1.4 l lub Diesla 1.7. W cenie do 10 000 zł znaleźć można wiele używanych samochodów Opel Corsa C w dobrym stanie, zarówno technicznym, jak i wizualnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *