Jakie są usługi transportowe, co wchodzi w ich skład?

Firmy spedycyjne najczęściej kojarzą nam się z przewozem towarów z jednego miejsca do drugiego, ale tak naprawdę, takie przedsiębiorstwa mogą świadczyć więcej usług. Dziś chcemy wam przedstawić, jakie usługi transportowe oferują firmy i co wchodzi w ich skład.

Jak działa firma transportowa?

Firma spedycyjna świadczy usługi w zakresie przewozu osób, towarów, może być nastawiona tylko na klientów firmowych lub indywidualnych. Wiele z nich specjalizuje się w jednej dziedzinie, przez to, coraz częściej możemy spotkać przedsiębiorstwa, które świadczą konkretny rodzaj transportu. Firmy, które oferują usługi transportowe poznasz dzięki sprzedajemy.pl, wiele z nich ogłasza się na serwisach ogłoszeniowych. Dzięki czemu łatwo możemy znaleźć ofertę dostosowaną do naszych potrzeb.

Jakie usługi może świadczyć firma transportowa?

Firmy spedycyjne często skupiają się na jednej dziedzinie, dziś trudniej jest znaleźć przedsiębiorstwo, które świadczy wszystkie typy usług. Co może wchodzić w ich skład? Wyjaśniamy poniżej.

Transport krajowy

To jedna z najczęściej oferowanych usług. Polega na przemieszczaniu produktu z jednego punktu (odbioru) do drugiego (miejsca docelowego) na terenie kraju. Firmy, które oferują transfer krajowy, zwykle nie świadczą serwisu w zakresie transportu międzynarodowego.

Transport międzynarodowy

To ten sam typ usług, co poprzedni, z tą różnicą, że miejsce początkowe lub docelowe może być w innym państwie.

Transport artykułów spożywczych

Z usług przewozu artykułów spożywczych często korzystają sklepy, które potrzebują dostarczyć produkty do odpowiednich oddziałów. Niezwykle ważna jest terminowość firmy, ponieważ dużą rolę odgrywa tutaj data przydatności przewożonej żywności.

Transport chłodniczy

Firmy, które oferują tranzyt artykułów spożywczych, często też oferują transport chłodniczy specjalnym pojazdem chłodniczym, najczęściej wykorzystuje się go do przewozu mięsa, wędlin, a nawet warzyw.

Transport nienormatywny

Często klienci firmowi, jak i indywidualni potrzebują przenieść przedmioty, które nie odpowiadają wyżej wymienionym kategoriom. Tutaj wliczyć można przewóz ponadgabarytowy, np. konstrukcji metalowych, betonowych czy maszyn rolniczych.

Przewóz osób

Poza przewozem przedmiotów firmy transportowe mogą też oferować przejazd osób. Można wynająć pojazd wraz z kierowcą, by zorganizować wyjazd zagraniczny, wycieczkę szkolną czy przeniesienie gości na wesele. Niektóre firmy oferują dojazd osób do pracy za granicą, z takich usług najczęściej korzystają agencje pracy.

Usługi logistyczne

Część firm, która zajmuje się spedycją lub przewozem, świadczy też analizy logistyczne. Mogą oni pomóc w wyborze punktów zakupowych, zaplanować produkcję czy zorganizować transport. Ich zadaniem jest znalezienie najefektywniejszego sposoby na dostarczenie towaru we wskazane miejsce.

Przy wyborze instytucji transportowej należy kierować się ceną, dobrze jest zrobić rozeznanie wśród firm transportowych, które oferują dany typ usług i wybrać najbardziej odpowiednią dla nas. Jeśli chcemy wynająć bus na przewóz osób, warto zwrócić uwagę na standard pojazdów, czy będzie on komfortowy dla podróżujących.

2 myśli na temat “Jakie są usługi transportowe, co wchodzi w ich skład?

  1. Moim zdaniem przewóz osób to najbardziej odpowiedzialna ze wszystkich usług transportowych. Przecież tu chodzi o ludzi!

  2. Pracuję w transporcie i jest to naprawdę ciężka branża i w dodatku bardzo niedoceniana przez ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *