Popsute wycieraczki samochodowe? Dowiedz się, jak je wymienić!

Niesprawne wycieraczki samochodowe nie tylko obniżają komfort jazdy, ale również mogą zagrozić bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego lub uszkodzić szybę. Z tego powodu, jeżeli dotychczas używane wycieraczki przestały działać lub mocno się zużyły, warto jak najszybciej pomyśleć o ich wymianie na nowe. Dobre wycieraczki można kupić za niewielkie pieniądze, a cała wymiana jest niezwykle prosta i to niezależnie od tego, jakiej marki ma się auto.

Jeżeli jednak nigdy nie wymieniałeś wycieraczek i nie wiesz, jak się do tego zabrać lub zależy ci na tym, aby kupić je w atrakcyjnej cenie, poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych porad. Dowiesz się również, po czym można poznać, że wycieraczki wymagają wymiany oraz w jaki sposób można wydłużyć ich żywotność, aby obniżyć koszty związane z eksploatacją pojazdu.

Kiedy warto wymienić wycieraczki samochodowe?

Prawidłowo działające wycieraczki to jeden z tych elementów, na które zazwyczaj w ogóle nie zwraca się uwagi. Problem pojawia się wtedy, gdy pióro wycieraczki przestaje zbierać wodę lub zaczyna wydawać dziwne odgłosy. Chociaż popularni producenci wycieraczek samochodowych mają w ofercie modele pasujące do wszystkich aut, to wciąż wielu kierowców zapomina o ich regularnym wymienianiu. Jest to duży błąd, który wpływa na bezpieczeństwo jazdy, a także komfort kierowcy, ponieważ niedokładne zbieranie wody na powierzchni szyby utrudnia korzystanie z pojazdu podczas opadów.

Z niesprawnymi wycieraczkami samochodowymi nie można myśleć nawet o umyciu szyby. Jeżeli chodzi o to kiedy należy wymieniać wycieraczki, to zdaniem niektórych ekspertów powinno się to robić przynajmniej raz w roku. Oczywiście wiele zależy od tego, jak często były używane i czy kierowca skorzystał z wysokiej jakości produktów godnych zaufania marek, które zazwyczaj wyróżniają się lepszą jakością.

Jak założyć nowe pióra wycieraczek?

Wymiana piór wycieraczek może wydawać się skomplikowana, ale w praktyce jest niezwykle prosta w przypadku prawie każdego modelu samochodu. Najczęściej wystarczy po prostu zdjąć plastikową nakładkę, która znajduje się na końcu wycieraczek. Kolejnym krokiem jest delikatne odgięcie metalowego elementu, który odpowiada za zabezpieczanie piór przed odczepieniem. Na tym etapie nie pozostaje już nic innego jak wysunąć zużyte pióra wycieraczek i założyć nowe. Cały proces nie zajmie dłużej niż pięć minut, a jednocześnie jest to najprostszy sposób, aby podnieść komfort podróżowania.

Gdzie można kupić pióra wycieraczek samochodowych?

Chociaż wycieraczki samochodowe można łatwo wymienić nawet na przydomowym parkingu, to kluczowe znaczenie ma to, aby kupić odpowiedni model. Jeżeli wybierze się wycieraczki zaprojektowane z myślą o innym aucie, to nie da się ich zamontować lub nie będą dobrze zbierały wody. Na szczęście zawsze można skorzystać z oferty sklepu https://intercars.pl/, gdzie dostępne są wszystkie potrzebne części samochodowe. Oferowane w sklepie wycieraczki są wyjątkowo trwałe i odporne nawet na trudne warunki atmosferyczne..

Jak wydłużyć żywotność wycieraczek samochodowych

Po wymianie starych wycieraczek samochodowych na nowe warto zwrócić uwagę na kilka prostych sposobów, dzięki którym można zwiększyć ich żywotność. Podstawą jest uruchamianie wycieraczek dopiero wtedy, gdy szyba zostanie mocno spryskana. Nie powinno się również uruchamiać wycieraczek, kiedy szybę pokrywa szron lub lód.

Jedna myśl na temat “Popsute wycieraczki samochodowe? Dowiedz się, jak je wymienić!

  1. Wycieraczki samochodowe tylko oryginalne, nie ma porównania do zamienników. Zamienniki zużywają się duuużo szybciej….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *